پروژه رایگان بازی pacman در زبان برنامه نویسی java

پروژه رایگان بازی pacman در زبان برنامه نویسی java

پروژه رایگان بازی pacman در زبان برنامه نویسی java یکی از بازی های نوستالژی دوران کودکی ما هستش که ما به زبان جاوا آن را برای دسرسی آزاد و رایگان علاقمندان به جاوا نوشته ایم.

معرفی پروژه رایگان بازی pacman در زبان برنامه نویسی java

این بار نوبت رسید به بازی قدیمی و پرطرفدار Pac-Man که در ایران آن را به نام نقطه خور می شناسند. این بازی که در سال 1980 برای اولین بار توسط ژاپن طراحی و پیاده سازی شد تنها 24 کیلوبایت حجم داشت و با نام Puck-Man به بازار عرضه گردید. زمان زیادی طول نکشید که یک شرکت آمریکایی با تغییر نام این بازی توانست این بازی را در تعداد بسیار بالا در آمریکا به فروش برساند.این بازی با نرم افزار جاوا  طراحی و پیاده سازی شده است.این بازی جذاب سناریوی ساده ای دارد و شاید هم به همین خاطر است که علاقه مندان زیادی دارد. بازی با کلیک بر روی پرچم سبز اجرا می شود.

توضیحات تکمیلی در مورد پروژه رایگان بازی pacman در زبان برنامه نویسی java

پس از کلیک بر روی پرچم سبز، یک صفحه نمایش داده می شود که به آن صفحه دمو بازی گفته می شود که معرفی کننده ماجرای بازی است.در این صفحه به بازیکن گفته می شود که اگر 10000 تا امتیاز بگیرد یک جون به آن داده می شود. برای رفتن اینکه بتوانید از صفحه دمو وارد صفحه اصلی بازی شوید بایستی دکمه 1 کیبورد خود را بزنید. پس از اینکه وارد صفحه اصلی بازی شدید، یک تعدادی روح در اتاقی که وسط صفحه است قرار دارند که از پس از مدت چند ثانیه از این اتاق خارج شده و در زمین بازی پخش می شوند.

طریقه بازی در پروژه رایگان بازی pacman در زبان برنامه نویسی java

شما به عنوان بازیکن وظیفه دارید که آدمک زرد رنگ را حرکت دهید و از دست ارواح فرار کنید. برای حرکت آدمک می توانید از دکمه های جهت نما (فلش های بالا، پایین، چپ و راست) استفاده کنید. در زمین بازی نقطه هایی وجود دارد که وقتی شما آن ها را بخورید امتیاز شما که در بالای صفحه نمایش داده شده است، افزایش می یابد. در بین نقطه هایی که در صفحه وجود دارد، بعضی از نقطه ها بزرگتر هستند که اگر آن ها را بخورید ارواح تا مدت زمان اندکی آبی می شوند. زمانی که ارواح آبی شدند شما می توانید خود ارواح را نیز بخورید و به امتیازتان اضافه کنید. بنابراین پیشنهاد می شود زمانی این نقطه ها را بخورید که ارواح زیادی در اطراف شما باشند که سریعتر بتوانید آن را شکار کنید. در اطراف زمین بازی کانال هایی وجود دارد که اگر وارد آن ها شوید از سمت مقابل زمین بازی مجددا وارد بازی خواهید شد. این کانال ها زمانی مفید هستند که ارواح زیادی در اطراف شما قرار دارد و شما برای فرار سریع از دست آن ها وارد آن ها شوید که از سمت دیگر صفحه خارج شوید. ماموریت شما خوردن تمام نقطه هایی است که در محیط بازی وجود دارد. در ابتدای بازی شما 3 جان (فرصت زنده ماندن) دارید که به صورت 3 آدمک زرد رنگ در پایین صفحه بازی نمایش داده شده اند. مراحل بازی با استفاده از میوه ای که در پایین صفحه به شما قرار دارد، اعلام می شود. در هر مرحله یک میوه به شما داده می شود.این بازی که با نرم افزار اسکرچ نسخه 2 طراحی شده است،  این پروژه را از سایت bteq دانلود کنید و  بازی را برای شما کاربران عزیز به زبان جاوا نوشته است. کاربران عزیز می توانند سوالات و پیشنهادات خود را در قسمت نظرات کاربران در همین صفحه مطرح کنند.

لینک دانلود:

رمز فایل:

www.bteq.ir

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *